Samsung Galaxy S23 Ultra predstavený pred niekoľkými mesiacmi má rám Armor Aluminum.

Budúcoročný S24 Ultra však bude odolnejší, pretože vraj bude mať titánový rám. A ak ste si mysleli, že vďaka tomu bude ťažší, spoľahlivý leaker má pre nás dobrú správu. Vo svojej správe uviedol, že S24 Ultra bude mať hmotnosť 233 gramov, takže bude o 1 gram ľahší ako S23 Ultra. To je pôsobivé, ak je to pravda, pretože titán je hustejší a pevnejší ako hliník, a bolo by zaujímavé vedieť, ako to Samsung dosiahol. Predchádzajúce fámy tvrdia, že S24 Ultra bude mať vylepšenú obrazovku a 50 MPx fotoaparát s 3x teleobjektívom, ktorý nahradí 10 MPx jednotku s 3x teleobjektívom v modeli S23 Ultra.

Spoločnosť však bude v nástupcovi naďalej používať 200 MPx hlavný fotoaparát, 10 MPx 10x periskopovú jednotku a 12 MPx selfie fotoaparát z modelu S23 Ultra. Od predstavenia Galaxy S24 Ultra nás delia mesiace, ale dá sa očakávať, že v období pred uvedením na trh sa o ňom budú priebežne objavovať ďalšie podrobnosti. Už skoršie správy pritom naznačovali niekoľko zmien. Napríklad, že S24 Ultra príde s vylepšenou obrazovkou, ako aj podrobnosti o 50 MPx teleobjektíve, ktorý má používať 1/2,52″ snímač. So snímačom by mal výrobca získať peknú kvalitu obrazu s 5-násobným priblížením, a to je dôvod, prečo sa objavili fámy o tom, že jednotka s 3-násobným teleobjektívom z S23 Ultra bude v modeli S24 Ultra nahradená 5-násobným teleobjektívom.

Iné správy tiež naznačujú, že výrobca zvýši nabíjací výkon batérie, a to zo súčasných 45W na 65W. Nie je to veľa, keďže mnohé (aj lacnejšie) čínske značky ponúkajú 65W pri strednej triede a pri top modeloch ponúknu 150W. Očakáva sa, že pri tom použije technológiu skladanej batérie. Sklamaním však rozhodne bude model S24, ktorý má mať výkon iba mizerných 25W tak, ako doteraz.

1 , 2 , 3

Pridaj komentár