Najnovšie rendery ukazujú Samsung Galaxy Z Flip 5 s obrovským vonkajším displejom.

Keď spoločnosť Samsung v roku 2020 prvýkrát vydala Galaxy Z Flip, hlavnou výčitkou bola veľkosť externého 1,1″ displeja, ktorý zobrazoval oznámenia a prichádzajúce hovory a umožňoval používateľom ovládať streamovanie médií. Veľkosť externého displeja však bola oveľa menšia ako 2,7″ externá obrazovka Quick View na zariadení Motorola Razr (2020). Spoločnosť sa rozhodla, že v budúcich modeloch zväčší veľkosť externého displeja. Do minuloročného modelu Z Flip 4 mal externý displej až 1,9″, ale stále zaostával za 2,7″ displejom Quick View na modeli Razr (2022). A tento rok vstúpil na trh nový hráč, keď bol vydaný model Oppo Find N2 Flip s obrovským (na porovnanie) 3,3″ externým displejom. Napriek tomu displej modelu Razr ponúka najviac funkcií a povráva sa, že tento rok bude displej oveľa väčší, možno bude pokrývať celý predný panel.

Samsung však nehodlá sedieť so založenými rukami a nič nerobiť. Flip 3 a Flip 4 boli najpredávanejšími skladacími zariadeniami v rokoch 2021, resp. 2022. Spoľahlivý leaker minulý mesiac rozšíril fámu, v ktorom sa uvádza, že Galaxy Z Flip 5 bude mať vonkajší displej väčší ako 3,3″ displej na modeli od Oppo. Ako spomína zahraničný zdroj, ktorý odhalil rendery pripravovaného Flip 5, ukazujú dve rôzne externé obrazovky. Malý displej vedľa duálneho fotoaparátu by zobrazoval obmedzené informácie, ako je čas, percentuálna výdrž batérie a emotikony AR. Väčší 3,4″ displej by pokrýval zvyšný priestor na prednej strane, keď je telefón zložený. Tento displej by mal pomer strán 1:1,038, čím by sa čo najviac približoval štvorcu.

Táto väčšia obrazovka by zobrazovala oznámenia, widgety a rýchle nastavenia bez toho, aby používateľ musel otvoriť telefón. Obrazovka sa dá použiť aj ako hľadáčik. Boli by sme radi, keby na nej bolo možné umiestniť niektoré aplikácie, ale nie je jasné, koľko funkcií bude mať tento displej. Render obsahuje aj ploché boky a zaoblenejšie rohy. Škrupina by sa mala dať zatvoriť bez medzery vďaka novému pántu Waterdrop. Telefón by mohol byť poháňaný pretaktovaným procesorom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy a bude vybavený väčšími obrazovými snímačmi ako 12 MPx snímače použité pre hlavný a ultraširokouhlý fotoaparát na Flip 4. Dôležitá je aj kapacita batérie, ktorá sa vlani zvýšila na 3700 mAh z predchádzajúcich 3300 mAh. Ďalšie zvýšenie sa očakáva tento rok. Očakávame, že Galaxy Z Flip 5 bude vydaný v auguste tohto roka spolu s Fold 5.

Zdroj