Môže byť vybavený dvoma motormi a až tromi batériami.

Dnešná úroda elektrobicyklov zameraných na výkonnosť prelomila tradičnú formu starého dobrého elektrobicykla s elektromotorom pripevneným buď na zadnom kolese, alebo na kľukovej páke. Na tento účel skutočne vydáva elektrické bicykle čoraz viac výrobcov, jedným z nich je aj Eunorau a jej najnovší model s názvom Flash. Nový elektrobicykel môže vďaka dizajnu inšpirovanému motocyklami vyvolávať predstavy o e-bikoch. To, čo tento model odlišuje od ostatných e-bikov, však nie je jeho rýchlosť, ako by naznačoval jeho názov, ale skôr skutočnosť, že sa dá nakonfigurovať mnohými spôsobmi a je možné doň umiestniť tri batérie pre skutočne pôsobivý dojazd. Dá sa nakonfigurovať len s jednou batériou na kratšie cesty, čo ešte zvyšuje jeho príťažlivosť. To znamená, že používatelia si môžu pribaliť len toľko batérií, koľko potrebujú na konkrétne výlety, bez toho, aby museli nosiť nadbytočný objem dvoch ďalších batérií.

Pokiaľ ide o samotnú konfiguráciu, bicykel sa ponúka buď v konfigurácii s pohonom zadnej nápravy s výkonom 750W, v konfigurácii s dvoma motormi s kombinovaným výkonom 1500W a pohonom všetkých kolies, alebo v strednej variante pozostávajúcej z motora so stredovým pohonom s výkonom 1000W. Základný model, ako už asi tušíte, dostane 750W motor v zadnom náboji a jednu 52V batériu a v predpremiérovej fáze sa bude predávať za pomerne rozumnú cenu 1499 USD. S postupujúcim rebríčkom špecifikácií a pridávaním motorov a batérií očakávajte, že aj cena bude prudko rásť. Podľa spoločnosti dokáže prejsť s asistenciou pedálov až 320 km, ak je vybavený všetkými tromi batériami, čo je na elektrobicykel veľmi pôsobivé. Všetky modely sú obmedzené na maximálnu rýchlosť 45 km/h.

Bajk je vybavený hydraulickými kotúčovými brzdami a LED svetlami vpredu aj vzadu. Ak sa rozhodnete bicykel používať na každodenné dochádzanie do práce, môžete si dokonca nainštalovať sadu blatníkov z doplnkového predaja. Nevyzerá to však, že by sa na bicykel dali namontovať nosiče alebo košíky na batožinu, takže na každodenné dochádzanie do práce je najlepšie nosiť batoh. Bicykel Eunorau Flash bude čoskoro k dispozícii prostredníctvom online crowdsourcingovej platformy Indiegogo, pričom vstupná stránka pre tento bicykel je už aktívna.

Zdroj