Luminar Neo tento rok postupne dostane nové funkcie spojené s AI.

Luminar, populárny nástroj na úpravu fotografií, dostane tento rok nové funkcie založené na generatívnej AI, oznámila spoločnosť stojaca za softvérom. Produkt Skylumu sa stal známy vďaka svojím excelentným funkciám založených na AI, ako napríklad nahradenie oblohy vrátane doplnenia odrazu na vodné plochy, ale aj jednoduchým a prívetivým rozhraním určeným ako pre profesionálov tak aj úplných začiatočníkov. Appka sa tak stane jedna z prvých fotoeditorov s podporou generatívnej AI, ktorá umožní napríklad odstrániť neželané objekty s doplnením obrazu, rozšíriť pracovnú plochu fotografie či odstránenie alebo pridanie špecifických elementov do fotografií. Prvý nástroj, ktorý sa objaví, s názvom GenErase, umožní odstrániť z fotografie objekty a pomocou AI zaplniť vymazané miesto textúrami, ktoré budú ladiť so zvyškom a zachovajú integritu fotografie. Funkcia zachováva integritu používateľských fotografií tým, že vyplňuje medzery textúrami a ďalšími prvkami pomocou AI, aby sa zhodovali s okolitou oblasťou.

Funkcia je vhodná na odstránenie a nahradenie objektov na obrázkoch, ako sú cestné značky, elektrické stĺpy, vozidlá, nežiadúce davy, graffiti a odpadky a ďalšie. Funkcia ďalej umožňuje zmeniť pomer strán alebo pracovnú plochu fotografie s doplnením textúr, čím sa dostáva na úroveň funkcie Generative Expand známej z Adobe Photoshopu. S touto funkciou možno bez námahy rozšíriť hranice svojich fotografií, či už vytvárate panoramatické krajiny pre rozsiahle horské reťaze, pokojné jazerá, alebo chcete dať svojim obľúbeným obrázkom viac priestoru na to, aby vynikli na krásne vyváženom pozadí. Treťou a poslednou vychytávkou je schopnosť softvéru zmeniť kompozíciu fotografie nahradením alebo zamenením objektov, čo umožní do fotografie pridať objekty ako stromy či zvieratá. Plánované uvedenie je na december tohto roka.

Aplikácia je dostupná pre platformy Windows a macOS, kde podporuje ako Intel tak aj Apple Silicon čipy. GenErase a ostatné generatívne funkcie budú pribúdať v nasledujúcich mesiacoch. „Náš tím v Skylum je hrdý na to, že môže otvoriť novú éru úprav fotografií pomocou AI, ktorá využíva našu technológiu najvyššej triedy na inšpiráciu a umožnenie našej komunite realizovať svoje kreatívne nápady,“ hovorí Ivan Kutanin, generálny riaditeľ Skylum. „Pokračujeme v rozširovaní našej sady nástrojov a tešíme sa na začlenenie generatívnej AI do nášho softvéru. Nové funkcie AI poskytujú fotografov v najnovšej technológii pre vizuálnu naratívu mimo ich fantáziu, ale nie ako náhradu za nahradenie ich skutočných životných skúseností pre takúto dôležitú formu umenia.“ Aktualizácie platformy a nové nástroje generatívnej AI budú k dispozícii pre mesačné, ročné a dvojročné predplatné Pro, Explore a Ultimate. Špeciálne ceny pre nových používateľov sa pohybujú od 15 do 269 dolárov do 28. októbra, kedy ceny porastú.

Zdroj