Elon Musk mal svoju kampaň na získanie Twitteru a teraz je potrebné zaplatiť cenu.

Okrem 45 miliárd dolárov, ktoré musel zaplatiť, aby sa dostal ku kormidlu sociálnej siete, znáša aj ďalšie dôsledky. Podľa novej správy je prvým človekom v histórii, ktorý prišiel o 200 miliárd dolárov čistého majetku. Pôvodne Musk ako druhý človek v histórii prekročil hodnotu majetku 200 miliárd dolárov, prvým bol Jeff Bezos, šéf Amazonu. Teraz sa Musk teší z oveľa trpkejšieho úspechu – je prvý, kto prišiel o 200 miliárd dolárov čistej hodnoty. Straty sa týkajú spoločnosti Tesla, ktorá bola jedným z jeho najúspešnejších produktov. Prepad akcií Tesly vrátane najnovšieho 11% poklesu spôsobil, že jeho majetok klesol na 137 miliárd dolárov. Ide o obrovský pokles, keď si uvedomíme, že jeho majetok dosiahol 4. novembra 2021 hranicu 340 miliárd dolárov. Teraz už najbohatším mužom sveta nie je Elon Musk, ale Bernard Arnault. Francúzsky podnikateľ stojí za značkami ako Louis Vuitton.

Pokles spoločnosti Tesla je významný a trochu melancholický. Spoločnosť v roku 2021 prekročila míľnik, keď sa dostala do skupiny spoločností s hodnotou 1 bilión dolárov. V zozname sa nachádzajú značky ako Apple, Microsoft, Amazon a Alphabet (Google). Bol to pôsobivý míľnik pre značku, ktorá má len malú časť automobilového trhu. V roku 2022 však Tesla zaznamenala pokles o 69%. Elon Musk sa medzitým naďalej sústreďuje na Twitter. Tesla vidí, že jej konkurenti ju v segmente elektrických vozidiel dobiehajú. Nedávno sme videli, ako Renault ponúka konkurenciu pre Teslu Semi. Podobne aj ďalšie automobilky majú odvážne pláne pre elektrický dojazd. Aby si Tesla udržala zákazníkov, ponúka zľavu 7500 dolárov na urýchlenie dodávok svojich dvoch najpredávanejších modelov.

Spoločnosť tiež znižuje výrobu vo svojej šanghajskej továrni. Ešte uvidíme, či Elon Musk zaujme iný postoj a vráti Teslu do pôvodného stavu, alebo bude naďalej bojovať s používateľmi Twitteru. Dokonca sa objavujú fámy, ktoré poukazujú na jeho odchod z funkcie generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla.

Zdroj