Motorola sa prvýkrát pustila do skladacích telefónov v roku 2019, keď predstavila model Razr.

Bol to telefón, ktorý sa viezol nielen na svojej futuristickej obrazovke, ale aj na nostalgii – bol navrhnutý tak, aby vyvolával prirovnania k legendárnemu flipovému telefónu Razr uvedenému na trh v roku 2004. Neskôr si však spoločnosť uvedomila, že nostalgia nestačí, pretože skladacie telefóny od Samsungu (séria Galaxy Z Flip) boli zväčša považované za lepší produkt. Patrili medzi najlepšie telefóny Motorola, ale zjavne boli potrebné zmeny. Firma zmenila svoju stratégiu s minuloročným vstupom Razr a teraz, v roku 2023, prichádza nový model opäť s mnohými zmenami – vrátane menšej úpravy značky.

Firma už toto označenie použila v minulosti, naposledy v prípade modelu Edge+ 2022, a zvyčajne znamenalo väčší telefón s lepšími parametrami. Nie sme si však istí, čo to znamená v tomto prípade, pretože na rok 2023 sa očakáva len jeden model – takže ak sa objaví Plus, pravdepodobne to nebude vylepšený variant iného Razra. Alebo možno spoločnosť považuje tento telefón za variant Plus modelu z roku 2022. To sa možno nikdy nedozvieme. Jedným z vysvetlení môže byť krycí displej, ktorý sa zväčší na 2,7″. K dispozícii je aj batéria s kapacitou 2850 mAh, čo neznie ako skvelá správa pre výdrž batérie, ale máme tu káblové nabíjanie s výkonom až 30W.

Nie je to najrýchlejšie, ale pri tejto kapacite by to malo byť celkom svižné. Ďalšie podrobnosti, ako je procesor, kapacita úložiska a RAM alebo vnútorný výklopný displej, zatiaľ nie sú potvrdené. Rendery telefónu sme však videli už v predchádzajúcich únikoch, takže novinkou je vlastne len potenciálne mätúci nový názov. Tento telefón sa očakáva pomerne skoro, takže v najbližších týždňoch z neho určite uvidíme viac.

Zdroj

Pridaj komentár