Pred viac ako desiatimi rokmi firma oznámila systém Windows 7 a bol jednou z najpopulárnejších revízií operačného systému vôbec.

V skutočnosti mnohí preskočili Windows 8 a 8.1 a prešli priamo na Windows 10. Tí, ktorí zostali, by mali vedieť, že dnešné dni znamenajú koniec cesty pre Windows 7 a Windows 8.1. Ešte v januári 2020 prestal systém Windows 7 dostávať aktualizácie funkcií a Microsoft ponúkol predĺženú 3-ročnú bezpečnostnú podporu za príplatok. To bolo kľúčové pre mnohé podniky, ktoré nemohli jednoducho prejsť na novší operačný systém. Dnes však spoločnosť stiahla bezpečnostné aktualizácie a ponechala používateľom možnosť výberu, či chcú aktualizovať alebo naďalej používať systém Windows 7 s možným zhoršeným zabezpečením.

Podľa údajov tretích strán používa systém Windows 7 približne 10% počítačov na celom svete, zatiaľ čo systém Windows 8.1 je v oveľa menšom počte počítačov. Možno práve preto gigant úplne ukončuje podporu systému Windows 8.1 a nebude predlžovať bezpečnostnú podporu, ako to urobil v prípade systému Windows 7.

Zdroj

Pridaj komentár