S príchodom nového roka vstupuje na trh vylepšený model Huawei P Smart 2019. Novinka sa môže pochváliť väčšou vnútornou pamäťou, či batériou. Opäť môže ísť o zaujímavý smartfón strednej triedy, ktorý bude u zákazníkov obľúbený.

Novinka od čínskeho výrobcu je svojimi parametrami určená predovšetkým aktívnej mladej klientele, ktorá vyžaduje kvalitu, dizajn aj niektoré funkcie prémiových modelov, no zároveň hľadá cenovo dostupné zariadenie. Ponúkne totiž veľký displej, čipset Kirin 710 ale taktiež batériu s kapacitou 3400 mAh. Vnútorná pamäť má 64GB s možnosťou rozšírenia o 512GB microSD kartami. Smartfón používa najnovší operačný systém Android 9 Pie s nadstavbou EMUI 9.0.

V porovnaní so svojim predchodcom dostal telefón väčší displej, ide o bezrámikový 6,21” displej. Duálny fotoaparát novinky tvorí kombinácia 13+2 MPx snímač. Na prednej strane nájdeme 8 MPx fotoaparát, ktorý ponúka režim portrét. Umelá inteligencia pomôže s automatickým nastavením scény či objektu a to ako pri prednom, tak pri zadnom fotoaparáte. Novinka je na slovenskom trhu k dispozícii od 1. januára v dvoch farebných prevedeniach, Midnight Black a Aurora Blue za cenu 249 eur. Operátori Orange a O2 uvedú novinku začiatkom februára.