Honor Magic 5 Pro predstavený s vlastným snímačom fotoaparátu, spolu so základným Magic 5.

Výrobca opísal svoju novú stratégiu „dvojitej vlajkovej lode“. Obe produktové línie majú spoločný názov „Magic“, jednou je tradičná číselná séria (Magic 5 Pro, Magic 5), druhou skladacie Magic V. Práve v prípade druhej menovanej sa očakáva zaujímavý vývoj. Hlavná pozornosť sa ale sústredila na predstavenie nových vlajkových lodí Honor Magic 5 a Magic 5 Pro (žiadny Ultimate, aspoň zatiaľ). Nová séria rozvíja dizajn prstenca fotoaparátu „Eye of Muse“ z minulého roka do systému trojitého fotoaparátu Star Wheel. Odhliadnuc od marketingových názvov, fotoaparát používa trojité 50 MPx snímače fotozostavy.

Hlavný modul je vybavený upraveným snímačom s veľkosťou 1/1,12″ a má jasnú clonu f/1.6. V porovnaní s modelom Magic 4 Pro, ktorý mal 1/1,56″ snímač a clonu f/1.8, ide o obrovské vylepšenie z hľadiska schopnosti zbierať svetlo. Ešte lepšie je, že výrobca povolil optickú stabilizáciu obrazu na hlavnom fotoaparáte (Magic 4 Pro OIS vynechal). Ultraširokouhlý 50 MPx fotoaparát (122°) má tiež svetelnejšiu clonu, f/2.0 (oproti f/2.2). Periskopový modul sa výrazne zmenil. Namiesto 64 MPx snímača má teraz 50 MPx snímač Sony IMX858. Objektív stále ponúka 3,5-násobné optické zväčšenie (so svetelnejšou clonou f/3.0 oproti f/3.5) a prináša systém Ultra Fusion Computational Optics, ktorý ponúka vysokokvalitné digitálne zväčšenie až 100×.

Systému fotoaparátu pomáha sústava snímačov – 3D ToF laser na zaostrovanie, multispektrálny snímač teploty farieb a snímač blikania – plus pokročilé softvérové funkcie. IMAX Enhanced Movie Master umožňuje používateľom natáčať a upravovať videá na telefóne. Keď už sme pri tom, telefón dokáže nahrávať video v rozlíšení 4K pri 60 snímkach za sekundu vo formáte HDR10+ alebo Magic-Log 10-bitový log. Je tu zakrivený dizajn – ten je údajne inšpirovaný prácami architekta Antoniho Gaudího – muža, ktorý stojí za mnohými odvážnymi a nezvyčajnými majstrovskými stavbami v Barcelone, kde sa každoročne koná MWC. Najznámejšia je impozantná, monumentálna, katedrála Sagrada Família, ktorá je ikonou a legendou tejto katalánskej metropoly.

Displej s uhlopriečkou 6,81″ je zakrivený zo štyroch strán. Veľký LTPO panel sa dokáže obnovovať s frekvenciou až 120 Hz. Rovnako ako minuloročný model má rozlíšenie 2848×1312 px, čo mu dáva hustotu pixelov 461 ppi. Vďaka vylepšenej konštrukcii dokáže dosiahnuť maximálny jas HDR 1800 nitov (takmer dvojnásobok maximálneho jasu 1000 nitov modelu Magic 4 Pro). Keď potrebuje znížiť jas, používa vysokofrekvenčné stmievanie PWM s frekvenciou 2160 Hz. Displej je tiež kalibrovaný na presnosť farieb pri dvoch úrovniach jasu – 120 nitov pre interiér a 800 nitov – pre exteriér. Ide o 10-bitový panel s podporou HDR10+. Má aj filmový rodokmeň s certifikáciou IMAX Enhanced. Zábavný potenciál zvyšujú aj stereofónne reproduktory s technológiou DTS:X Ultra.

Na prednej strane je v ľavom hornom rohu výrez v tvare dvojitej senzorovej pilulky. Jeden je 12 MPx snímač pre selfie kameru (f/2.4, pevné zaostrenie) a druhý je 3D snímač hĺbky. Ten umožňuje 3D rozpoznávanie tváre; v displeji je zabudovaná aj čítačka odtlačkov prstov. Hardvérovým základom je procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, ktorý sa stará o chod zariadenia. Dopĺňa ho spojil 12GB LPDDR5X RAM a 512GB UFS 4.0 úložisko. Telefón používa s nadstavbou MagicUI 7.1 založenou na systéme Android 13. Výrobca tiež tvrdí, že má prvú samostatnú anténnu architektúru Wi-Fi a Bluetooth v odvetví, ktorá by mala zvýšiť výkon Wi-Fi 6 až o 200% a znížiť latenciu až o 30%. Telefón má 5100 mAh batériu, ktorá sa rýchlo dobíja vďaka podpore 66W káblového a 50W bezdrôtového SuperCharge. Potrebná nabíjačka je súčasťou balenia.

Honor Magic 5 je podobný svojmu súrodencovi Pro, ale zmenšený. Začína to o niečo menším (ale stále veľkým) 6,73″ displejom. Maximálny jas HDR sa znížil na 1600 nitov. Stále je to však oveľa vyššia hodnota, než na akú sa mohol dostať Magic 4 Pro. Výraznejším rozdielom na základom modeli je fotoaparát – má 54 MPx hlavný (1/1,49″), 50 MPx ultraširokouhlý a 32 MPx teleobjektívový modul. Používa rovnaký čipset Snapdragon 8 Gen 2, ale konfigurácia pamäte je 8/256GB. Takisto je telefón o milimeter tenší ako model Pro, ale má rovnakú kapacitu 5100 mAh a podporuje 66W káblové nabíjanie SuperCharge (bezdrôtové však nie). Séria bude k dispozícii v apríli až júni. Základný model Magic 5 v modrej a čiernej farbe (8/256 GB) za 900 eur, model Magic 5 Pro v modrej Glacier Blue, zelenej Meadow Green, fialovej Coral Purple, oranžovej a čiernej farbe (12/512GB) za 1200 eur.

Firma si však pre fanúšikov pripravila aj ďalší telefón, ktorý predstavila. Prichádza Honor Magic Vs za cenu 1599 eur pre globálne trhy. Smartfón, pôvodne predstavený v Číne pred tromi mesiacmi, je prvým horizontálne skladacím smartfónom s vertikálnym pántom dovnútra na globálnej scéne, ktorý nie je Samsung Galaxy Z Fold, čo znamená nový začiatok vojny smartfónov na trhu. Spoločnosť dodržala svoj sľub, že nový Magic Vs prinesie aj mimo Číny, a teraz si všetci budú môcť vychutnať konštrukciu so štvorzložkovým pántom, jasný displej a pôsobivo ľahké telo, ktoré je o 10% ľahšie ako predchodca.

Skladačka používa čipset Snapdragon 8+ Gen 1, rovnako ako jeho konkurent Samsung. Globálne publikum dostane nad Androidom 13 rozhranie Magic UI 7.1, čo je zlepšenie oproti softvéru A12 čínskej verzie. Hlavný fotoaparát a teleobjektív na zadnej strane sú v porovnaní s prvým modelom vylepšené a batéria má teraz kapacitu 5000 mAh so 66W rýchlym nabíjaním. Honor uvádza telefón na trh v dvoch farbách – azurovej a čiernej. Cena za 12 GB RAM + 512 GB úložisko je 1599 eur.

1 , 2

Pridaj komentár