Po včerajšej najnovšej aktualizácii iOS 16.3.1, ktorá opravuje chyby sa vyskytol vážny problém s aplikáciou Google Fotky.

Aktuálne ide o štvrtú najpopulárnejšiu aplikáciu v danej kategórii a jednu z najznámejších aplikácii od Alphabet. Používateľom, ktorým v systéme iOS nefunguje aplikácia existuje oprava. Niekoľko používateľov nahlásilo, že aplikácia pri pokuse o jej otvorenie takmer okamžite spadne. To sa stalo opakovane aj nám v redakcii na iPhone 13 Pro a sme radi, že spoločnosť Google vydala rýchlo opravu. Pôvodná chyba spôsobila to, že aplikácia sa pri spustení zrútila, čo znemožnilo prístup ku knižnici fotografií alebo jej správu. Spoločnosť Google vydala v utorok aktualizovanú aplikáciu Fotky Google (verzia 6.23.1), ktorá „opravila problémy hlásené používateľmi“. Následné správy používateľov naznačujú, že rieši problém s pádom pri spustení. Aj v našom prípade sme problém preverili a konštatujeme, že je vyriešený.

Podľa slov používateľov sa zdá, že ostatné aplikácie Google, ako napríklad Gmail, Disk Google a Mapy Google, fungovali bez problémov. Dokonca niektorí tvrdia, že nemali problém ani s fotkami. Nie je jasné, čo tento problém spôsobilo a prečo sa týkal len niektorých ľudí. Aktualizácia systému iOS (ktorá mohla, ale nemusela problém vyvolať) je údajne pomerne malá; v poznámkach k vydaniu spoločnosti sa uvádza, že má opraviť najmä chyby a niekoľko bezpečnostných problémov. Google uviedla, že o probléme vie a podľa hovorcu spoločnosti Michaela Marconiho „práve zavádza opravu vo verzii 6.23.1 aplikácie Fotky Google“.

Zdroj

Pridaj komentár