Fotoaparáty S24 by mohli byť dobrým dôvodom, prečo počkať na S25.

Podľa leakera sa možno dočkáme toho, že S24 ponesie vo všetkých svojich modeloch niektoré známe hlavné fotoaparáty – čím zasadí tvrdú ranu všetkým, ktorí dúfajú vo veľké vylepšenia v budúcom roku. Prvé tvrdenie je, že firma bude pre S24 a S24+ naďalej používať svoj vlastný 50 MPx snímač GN3, rovnaký, aký v súčasnosti dostanete v modeloch S23 a S23+. Ide o vynikajúci snímač, ktorý nájdete aj v sérii Google Pixel 7, ale S24 by bol treťou generáciou Galaxy S, ktorá tento fotoaparát používa. Druhým tvrdením je, že v S24 Ultra bude hlavný fotoaparát HP2, teda rovnaký 200 MPx snímač, aký sa nachádza v S23 Ultra. Je to menšie prekvapenie, pretože 200 MxP fotoaparát bol pre S23 Ultra nový a 108 MPx fotoaparát z predchádzajúceho roka v S22 Ultra bol použitý v dvoch predchádzajúcich telefónoch S Ultra.

V týchto únikoch sa hovorí len o hlavných fotoaparátoch telefónov, a tak nám ostáva len uvažovať, či Samsung vykoná nejaké zmeny v ultrazoomoch, teleobjektívoch alebo selfie fotoaparátoch série S24. Je možné, že tieto snímače by sa ešte mohli dočkať vylepšení, zatiaľ čo hlavné snímače zostanú rovnaké, hoci na potvrdenie tejto hypotézy budeme potrebovať ďalšie informácie. Navyše sa však môžu objaviť ďalšie zaujímavé novinky. Séria S25 by mohla dostať príjemnú posilu v podobe upraveného 50 MPx snímača Sony IMX890. Prítomnosť upraveného čipu fotoaparátu by bola príjemným doplnkom k vylepšeným procesorom Qualcomm Snapdragon, ktoré firma začala používať v sérii S23.

Série S24 sa pravdepodobne nedočkáme skôr ako v januári alebo februári budúceho roka, ak sa dá vychádzať z predchádzajúcich modelov vydávania telefónov Samsungu. Pravdepodobne sa oplatí počkať, ak sú presné zvesti o novej výkonnej čipoch, vylepšenom grafike, väčšej kapacite úložiska a RAM a 144 Hz displeji, a to aj bez výrazného vylepšenia fotoaparátu.

Zdroj

Pridaj komentár