Prvé testy Snapdragonu 7+ Gen 2 ukazujú, že Qualcomm dosahuje veľmi dobré výsledky.

Mnoho používateľov bolo milo prekvapených potom, ako špeciálne upravený čip Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy použitý v sérii Samsung Galaxy S23 vo viacjadrovom výkone porazil svojho hlavného rivala – Apple iPhone 14 s procesorom Apple A15 Bionic, hoci ide o starší čip. Rovnaká výkonnostná efektivita sa presunula do najnovšieho procesoru Snapdragon 7+ Gen 2, ktorý bude tento rok v mnohých výkonných midrangoch. Podľa testov vykonaných na referenčnej platforme zdvojnásobuje výkon vykresľovania snímok za sekundu oproti svojmu predchodcovi, hoci spotrebuje o niečo viac energie ako Snapdragon 8 Gen 2, ktorý je v Galaxy S23 a ďalších.

Napriek obrovskému taktu 2,91 GHz výkonných jadier procesora a zdvojnásobeniu rýchlosti grafiky ponúka o 13% nižšiu priemernú spotrebu energie, pretože je postavený na úspornom 4nm výrobnom postupe. Mobilná platforma navyše prináša funkcie vlajkových lodí do strednej triedy. Patrí medzi ne vysoký výkon so zvýšeným taktom procesora a grafikou na úrovni hier, fotografovanie pri slabom osvetlení so širším dynamickým rozsahom a snímanie videa v rozlíšení 4K HDR. Na strane koprocesorov ponúkne komplexnejšie výpočty umelej inteligencie, ako aj zvýšenú rýchlosť sťahovania 5G a najnovšie štandardy pripojenia Wi-Fi a Bluetooth.

Telefóny s novým procesorom majú byť postupne vydávane budúci mesiac čo zrejme poteší mnoho používateľov a ich budúcich majiteľov, súdiac podľa prvých testov Snapdragon 7+ Gen 2. Možno nie je taký výkonný ani efektívny ako high-endový Snapdragon 8 Gen 2, ale určite prekonáva svojho priameho konkurenta v telefónoch strednej triedy a je oveľa lepší ako jeho predchodca, aj keď testy boli vykonané na stroji s referenčným dizajnom spoločnosti.

Zdroj

Pridaj komentár