Aký je rozdiel medzi iPhonom a iPadom okrem zjavného rozdielu vo veľkosti?

Áno, iPhony sú tradične vybavené sklom na prednej aj zadnej strane, zatiaľ čo iPady sa už dlhší čas držia hliníkových krytov. Nie že by to bránilo tomu, aby sa stal jedným z najlepších tabletov na trhu. Možno sa preto čudovať, že sa Apple snaží priblížiť estetiku tabletu svojmu hlavnému produktu? Zvesti o iPadoch so sklenenými zadnými stranami sa šíria už nejaký čas, ale teraz máme dôvod veriť, že to nie je len fáma. Spoločnosť predložila patent, ktorý opisuje tablet, ktorý je v podstate uzavretý v skle. Hoci takýto koncept má svoje výhody aj nevýhody, skôr než si ich rozoberieme, mali by ste si uvedomiť, že patenty nie vždy znamenajú blížiacu sa výrobu.

Samotný patent podrobne opisuje proces, ktorý môže byť nakoniec potrebný pri zostavovaní takéhoto iPadu. Zahŕňa množstvo trikov, aby sa dosiahol požadovaný výsledok, a to: kryt úplne zo skla, ale treba sa spýtať: Prečo? Prejdime si výhody. Na začiatok, bezdrôtové pripojenie väčšiny typov by sa zvýšilo, ak by sa hliníkové šasi nahradilo skleneným. Bolo by to v citeľnej miere? Pravdepodobne nie. Okrem toho je teoreticky sklo lacnejšie ako hliník, takže je tu aj toto. Potom tu máme výhodu jednotnejšieho dizajnu a práve v tejto časti by sme radi pripomenuli, že sklenené puzdro neznamená, že by bol iPad priehľadný, pretože je pravdepodobnejšie, že nebude.

Ako už bolo povedané, celá koncepcia má však jednu výraznú nevýhodu: je sklenená. Ide o jeden z najrozbitnejších materiálov a vzhľadom na to, že iPad je väčší (a teda aj ťažší) ako iPhone, je oveľa pravdepodobnejšie, že neprežije pád. Kovové šasi by sa pri náraze aspoň nerozbilo, ale šasi zo skla? Ťažko mu dôverovať. To všetko sú však len teoretické názory, ktoré závisia od rôznych scenárov použitia. Hoci tento patent môže znamenať, že Apple je na túto myšlienku prinajmenšom zvedavý, pravdepodobnejšie je, že spoločnosť si chce túto myšlienku vyhradiť ako formu poistky voči konkurencii.

Zdroj

Pridaj komentár