Fold 6 bude mať iný pomer strán, Flip 6 sa očakáva s tenšími rámčekmi.

Podľa zdroja oboznámeného so záležitosťou Samsung mení pomer strán oboch displejov Fold 6. Správa tiež tvrdí, že Z Flip 6 dostane aj niektoré zmeny na svojich displejoch. Počnúc modelom Fold 6, fáma naznačuje, že telefón dostane displeje s rôznymi pomermi strán. Správa to neobjasňuje, ale predpokladáme, že krycí displej nakoniec prijme širší pomer. Celkový dizajn bude tiež viac v súlade so sériou Galaxy S25, ktorý príde začiatkom roka 2025. Kórejský technologický gigant tiež hľadá spôsob, ako znížiť hmotnosť a pokrčenie hlavného displeja. Pokiaľ ide o Galaxy Z Flip 6, zariadenie dostane väčší krycí displej a hlavný s výrazne tenšími rámčekmi.

Skladacie smartfóny sa stali v posledných rokoch jedným z najvýraznejších trendov v mobilnej technológii, a Samsung je na čele tohto inovatívneho pohybu so svojimi modelmi Z Fold a Z Flip. S príchodom nových modelov sa očakáva, že predstaví množstvo vylepšení a nových funkcií, ktoré ešte viac posunú hranice možného v oblasti skladacích smartfónov. Poďme sa pozrieť na to, čo by sme mohli očakávať od týchto nadchádzajúcich zariadení. Očakáva sa, že nové modely prinesú ďalšie vylepšenia v odolnosti skladacích displejov, čo zahŕňa lepšiu odolnosť voči poškriabaniu a opotrebeniu. Taktiež je možné, že výrobca predstaví nové materiály alebo dizajnové prvky, ktoré zvýšia estetickú príťažlivosť a praktickosť zariadení. So zvyšujúcou sa výkonnosťou je kritické zabezpečiť dostatočnú kapacitu batérie a efektívne nabíjacie riešenia. Nové modely by mohli prísť s väčšími batériami a podporou rýchlejšieho nabíjania, čo by zlepšilo celkovú používateľskú skúsenosť.

Ako je obvyklé pri nových generáciách smartfónov, očakávame zvýšenie výkonu prostredníctvom nových procesorov, viac RAM a lepšej optimalizácie softvéru. To by malo zabezpečiť plynulý chod aplikácií, hier a iných náročných úloh. Samsung pokračuje aj v trende vylepšovania fotoaparátov, čo zahŕňa lepšie senzory pre fotografovanie za zlých svetelných podmienok, vylepšené zoomovacie schopnosti a pokročilé video funkcie. Nové modely by mohli prísť s novými funkciami, ako je napríklad podpora 8K videa alebo pokročilé AI algoritmy pre úpravu fotografií. Skladacie smartfóny ponúkajú jedinečné možnosti pre softvérové inovácie. Výrobca by mohol predstaviť nové funkcie a aplikácie špeciálne navrhnuté pre skladacie displeje, ktoré využijú ich flexibilitu a poskytnú nové spôsoby používania smartfónu. S pokračujúcim rozširovaním 5G sietí je isté, že nové modely budú plne podporovať 5G konektivitu. Okrem toho môžeme očakávať podporu pre najnovšie bezdrôtové technológie, ako je Wi-Fi 6E, Bluetooth 5 a možno aj UWB (ultra-wideband).