Casio ClassWiz – vedecká kalkulačka so slovenčinou
Kalkulačka spĺňa všetky požiadavky od jednoduchých počtov na základnej úrovni až po tabuľky, grafy, štatistiky, vedecké konštanty a online zdieľanie pre náročnú úroveň vysokoškolskej matematiky.

Pred začiatkom nového školského roka prichádza Casio na trh s kalkulačkami ClassWiz. Zaujímavé sú rovnako pre ekonómov, matematikov, pracovníkom so štatistikami, ako aj pre žiakov vyšších ročníkov a študentov stredných a vysokých škôl. Modely FX 82 CEX a FX 85 CEX sa odporúčajú ako pomôcka pri testovaní deviatakov a pri maturitách. Kalkulačky s intuitívnym ovládaním disponujú množstvom základných aj doteraz nedostupných funkcií, ktoré výrazne uľahčujú vzdelávanie. Výpočty uľahčujú vizualizované vzorce, čím sa zvyšuje komfort pri skúškach, ale ja pri bežných počtoch. K dispozícii je tiež množstvo originálneho obsahu, s ktorým je učenie matematiky zábavné pre žiakov a atraktívnejšie pre pedagógov.

V kalkulačkách je možné vytvárať tabuľky s 5 stĺpcami a 45 riadkami a zadávať v nich rekurzívne vzorce. Zvládnu tak tabuľky, štatistiky, integrály, aj QR kódy. Tieto možnosti študentom výrazne uľahčujú napríklad štatistické výpočty alebo priemery, možný je tiež výpočet pomocou pokročilého Riemannovho integrálu. Zo zadaných rovníc vytvorí jednoduchou operáciou QR kód, čím umožňuje zdieľať výsledky výpočtov a grafy. Pre náročnejšie výpočty je určený model FX 991 CEX. Za okamih si poradí so 668 matematickými funkciami, 38 metrickým prevodmi, 47 vedeckými konštantami a rozšírený je o periodickú tabuľku chemických prvkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Post