BYD uvádza na trh luxusnú značku YangWang EV a ukazuje SUV s výkonom viac než 1000 koní.

Najväčší svetový výrobca plug-in vozidiel ide s novým terénnym vozidlom YangWang U8 a superautom U9 na trh. Čínska spoločnosť, ktorá sa za menej ako 20 rokov stala najväčším výrobcom uviedla na trh novú značku automobilov s názvom YangWang, ktorej cieľom je konkurovať značkám ako Mercedes-Benz, BMW a Audi. Aby ukázala, čo dokáže, predstavila dvojicu luxusných elektrických vozidiel – robustný terénny automobil s názvom U8 a superauto, ktoré nesie názov U9. Model YangWang U8 4×4 je vybavený štyrmi elektromotormi, jedným pre každé koleso, pričom celkový výkon sa odhaduje na viac ako 1100 koní.

Firma neponúkla žiadne podrobnosti o batérii alebo dojazde, ale uviedla, že model U8 je vybavený pokročilým vektorovaním krútiaceho momentu a dokáže zrýchliť z 0-100 km/h za 3 sekundy. Ďalším bodom, o ktorom sa hovorí, je schopnosť SUV pokračovať v jazde rýchlosťou až 120 km/h, aj keď má prázdnu pneumatiku. Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne snímky interiéru a neexistujú ani podrobnosti o asistentoch autonómnej jazdy, ale boli zverejnené niektoré rozmery vozidla. Elektrické SUV je dlhé 5300 mm a má rázvor 3050 mm, čo znamená, že je približne o 508 mm dlhšie ako trieda G (v závislosti od úrovne výbavy nemeckého modelu).

S odhadovanou štartovacou cenou okolo 145 000 USD je model YangWang U8 jednoznačne zameraný na súperenie so špičkovými SUV, ako je Mercedes-Benz EQG a pripravovaný elektrický Land Rover Defender, a podľa toho, ako vyzerá, môže mať dobrú šancu narušiť status quo. V Číne sa cena Mercedesu triedy G so spaľovacím motorom začína na takmer 275 000 USD, čo je dvojnásobok toho, čo údajne stojí U8. Ak prejdeme k plne elektrickému superautu YangWang U9, tento model ponúka predné LED svetlá v tvare písmena C, nízko posadenú postavu a stredovú plutvu na zadnej strane. Využíva rovnaký pohonný systém Yisifang ako SUV U8, teda štvoricu motorov s výkonom až 322 koní pre každé koleso, čo predstavuje celkový výkon 1288 koní.

S takýmto výkonom vraj zrýchli z pokoja na rýchlosť 100 km/h za 2 sekundy, čo by ho robilo takmer rovnako rýchlym ako Rimac Nevera chorvátskej výroby, ktorý šprintuje na 60 km/h za 1,85 sekundy. Cena modelu YangWang U9 zatiaľ nebola oznámená, ale počas jeho odhalenia ho spoločnosť prezentovala ako „miliónové“ superauto, takže očakávame štartovaciu cenu okolo 145 000 USD. O dostupnosti oboch týchto nových elektromobilov mimo Číny zatiaľ nie sú žiadne informácie.

Zdroj