Pred niekoľkými hodinami začali na všetky podporované zariadenia vychádzať najnovšie verzie mobilných operačných systémov Apple.

Reč je, samozrejme, o systémoch iOS 16.2 a iPadOS 16.2. S týmito verziami debutuje aj Freeform. Ide o novú aplikáciu, ktorá je podľa spoločnosti určená na „kreatívny brainstorming a spoluprácu“. Umožňuje organizovať a vizuálne rozvrhnúť obsah na „flexibilnom plátne“ so zabudovanými možnosťami zdieľania a spolupráce. „Široká škála súborov“ sa dá pridávať a prezerať online bez toho, aby ste museli opustiť tabuľu. Nástenky sa ukladajú v iCloude, takže sa synchronizujú medzi zariadeniami. Okrem toho je do týchto verzií zabudovaná aj už skôr oznámená funkcia karaoke Apple Music Sing. Je tu nová možnosť rozširujúca celkový počet kategórií dát iCloudu chránených koncovým šifrovaním na 23 vrátane iCloud Backup, poznámok a fotiek, nové nastavenia umožňujúce skryť tapetu alebo oznámenia pri zapnutom Always-On displeji na iPhone 14 Pro a Pro Max, nové widgety Spánok, Lieky a Aktivita a podpora SharePlay v Game Center pre hry pre viacerých hráčov, aby ste mohli hrať s ľuďmi, s ktorými práve voláte cez FaceTime.

Aktualizácia prináša množstvo opráv chýb a rôznych vylepšení, vrátane lepšieho vyhľadávania v správach, novinových článkov v počasí relevantných pre danú lokalitu, účastníckych kurzorov v poznámkach, ktoré používateľom umožňujú vidieť živé indikátory, keď ostatní aktualizujú zdieľané poznámky, AirDrop, ktorý sa po 10 minútach automaticky vráti do režimu Len kontakty, aby sa zabránilo neželaným požiadavkám na prijímanie obsahu, a optimalizácie detekcie pádu na modeloch iPhone 14 a 14 Pro. iPady získali podporu externého displeja s rozlíšením až 6K na iPadoch Pro 12,9″ (5. generácie a novších), iPadoch Pro 11″ (3. generácie a novších) a iPadoch Air (5. generácie), možnosť presúvať súbory a okná na pripojený displej a späť a podporu používania až štyroch aplikácií na displeji iPadu a štyroch na externom displeji.

Bol opravený problém, ktorý spôsoboval nereagovanie na viacdotykové gestá pri používaní funkcie priblíženia, a upozornenia na sledovanie používateľov teraz upozornia, ak je v blízkosti AirTag oddelený od svojho majiteľa a nedávno prehral zvonenie, ktoré signalizuje, že sa pohybuje. Tieto aktualizácie riešia aj viac ako 30 bezpečnostných zraniteľností, preto je ešte dôležitejšie, aby ste si nový softvér nainštalovali čo najskôr. Vzhľadom na to, že gigant vo všeobecnosti nerobí postupné zavádzanie aktualizácií, iOS 16.2 a iPadOS 16.2 by už mali byť dostupné pre všetkých. Ak ste ešte nedostali oznámenie, môžete aktualizáciu manuálne skontrolovať a mala by sa okamžite začať sťahovať. My sme už v redakcii aktualizovali iPhone 13 Pro, najnovší update mal veľkosť 1,72GB.

Zdroj