5G sieť Telekomu v Bratislave a 18 obciach

12:00Mobilný operátor Telekom informuje, že svojou 5G sieťou už pokryl okrem Bratislavy aj 18 obcí, plus pribudla nová značka smartfónov s podporou najnovšej siete.

Minulý týždeň operátor zaradil do ponuky nového výrobcu a rovno aj s prvým telefónom: Oppo Reno 5 5G. A opäť sa poskytovateľovi podarilo rozšíriť pokrytie 5G siete do ďalších obcí. Najnovšia mobilná sieť je k dispozícii už aj v Hamuliakove, Kalinkove, Miloslavove i Slovenskom Grobe vrátane novej časti Malý raj. Pokrývanie obci v Bratislavskom a Trnavskom kraji pokračuje. Aktuálne sú pokryté: Čakany, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hviezdoslavov, Chorvátsky Grob (časť Čierna Voda), Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Kvetoslavov, Mierovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Slovenský Grob, Štvrtok na Ostrove, Tomášov, Veľký Biel a Vlky. Súhrnne je 5G sieť k dispozícii už v 18 obciach a Bratislave.

Telekom má aktuálne pokrytú aj väčšinu Bratislavy 5G sieťou – a to 17 bratislavských lokalít: Jarovce, Rusovce, Petržalka, Staré Mesto, Nové Mesto, Kramáre, Ružinov, Trnávka, Vajnory, Rača, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Karlová Ves, Dúbravka, Lamač, Devín a Devínska Nová Ves. Minulý týždeň pribudol do akciovej ponuky smartfónov nový výrobca Oppo. A rovno dorazil aj s prvým podporovaným modelom Oppo Reno 5 5G. Vďaka nemu sa počet výrobcov s podporovanými 5G telefónmi rozšíril na sedem výrobcov a 26 modelov. Zatiaľ najväčšie portfólio má Samsung (9 modelov), nasleduje Xiaomi (6) a Apple (4).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Post